loader

Barevné respirátory FFP2 levně (kde koupit)

  • Home
  • Barevné respirátory FFP2 levně (kde koupit)

Barevné respirátory FFP2 levně (kde koupit)

Barevné respirátory FFP2 s filtrační účinností nejméně 95 % lze zakoupit na online lékárně DIA lékárna. Jedná se o české respirátory FFP2 s certifikací vyrobené v České republice bez dodávek materiálů z jiných zemí. Česká firma Good Mask respirátory FFP2 prodává ve 13 různých barevných provedeních a cena za jeden kus se pohybuje okolo 39 Kč.

Barevný respirátor FFP2 Good Mask splňuje více než 95% filtrační účinnost, chrání před viry, bakteriemi, kapénkami i prachem, dvě aktivní filtrační vrstvy poskytují nadstandardní ochranu a prodyšný materiál zajišťuje snadnější dýchání.

Všechny respirátory dostupné v ČR nemusí splňovat potřebné normy

Respirátory FFP2 mohou prodávat také kamenné obchody a lékárny, zde jsou ale zpravidla nabízeny ochranné pomůcky z jiných zemí, které nemusí být kvalitní. Respirátory z jiných zemí (hlavně ze třetích zemí) mohou být certifikovány na základě jiných než evropských norem, nemají tedy evropskou certifikací FFP2. Například na asijských respirátorech s označením KN95 nemusí být provedeny stejné testy jako u FFP2 respirátorů.

České respirátory FFP2 Good Mask obsahují filtrační materiál meltblown, který byl vyvinut ve spolupráci s Technickou Univerzitou v Liberci. Tento materiál je citlivý na vlhkost, díky které ztrácí schopnost zachytávat viry – proto je obtížné dopravovat filtrační materiál, nebo celý respirátor ze zahraničí. Díky 4 plně automatizovaným linkám od tchajwanské společnosti Autoland se v ČR vyrábí až milion respirátorů FFP2 denně.

Dne 4. června 2020 udělil Výzkumný ústav bezpečnosti práce respirátorům Good Mask GM2 FFP2 certifikát, podle kterého jsou tyto ochranné prostředky vyrobeny v souladu se základními požadavky EU na bezpečnost a ochranu zdraví. Zároveň splňují 95% filtrační účinnost pro typ FFP2.

Při nákupu barevných českých respirátorů FFP2 na DIA lékárna trvá doručovací lhůta jen několik pracovních dnů od objednání. Aktuálně jsou respirátory FFP2 také osvobozeny od DPH, a to do 3. června 2021.